Ruszyła aukcja dzieła Krzysztofa Gonciarza w formie NFT

Jak już dzisiaj informowaliśmy, ruszyła nowa platforma na której będzie można kupować niewymienialne tokeny (NFT). Chodzi o Binance NFT Marketplace, którą założyła giełda kryptowalut Binance. Będzie tam można wylicytować między innymi dzieło polskiego artysty i vlogera Krzysztofa Gonciarza.

Start platformy miał miejsce wczoraj. Swoją pracę wystawił tam w formie niewymienialnego tokena także wspomniany już Gonciarz. To kolejny znak, że sztuka w formie NFT staje się coraz bardziej popularna, także w Polsce.

Licytacja potrwa do 4 lipca

Cyfrowe dzieło sztuki autorstwa Krzysztofa Gonciarza można licytować do 4 lipca. Cenę wywoławcza ustalono na poziomie 0.5 ETH (ethereum). Praca nosi tytuł „Fantazmaty” i bierze udział w międzynarodowej kampanii „100 Creators”.

Dzieło opowiada o relacjach twórcy internetowego z jego odbiorcami. Mówiąc o swojej pracy, Gonciarz podkreślał że w sieci nie można już być człowiekiem z krwi i kości i artysta zawsze jest tylko pewną wersją siebie. Autor dodał, że tak naprawdę każdy z odbiorców jego dzieł „tworzy własnego Krzysztofa Gonciarza”.

Binance zadowolone ze współpracy

Ze współpracy z polskim artystą cieszy się także Binance. Firma wierzy, że dzięki temu uda się spopularyzować także w Polsce temat tokenów NFT.

Twórcy nowej platformy podkreślają, że jest to miejsce dla wszystkich – zarówno rozpoczynających przygodę z tokenami, jak i twórcom oraz kolekcjonerów. Z pewnością szybko usłyszymy o kolejnych elektryzujących transakcjach zawartych za pośrednictwem Binance NFT Marketplace.

Za: Interia.pl, pl.investing.com/

Źródło zdjęcia: Fot. LonginusKapadocki via Wikipedia, CC 4.0

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Start platformy Binance NFT Marketplace

Następny wpis

A jednak! Marvel wkroczy do świata NFT

Powiązane wpisy
Bitcoin z rekordowym ATH

Bitcoin z rekordowym ATH w historii

Bitcoin z rekordowym ATH. W ciągu kilku ostatnich godzin kryptowaluta zwiększyła kurs do około 63 800 $, poprawiając dotychczasowe osiągnięcie z kwietnia, kiedy to wartość wynosiła 63 400 $. Oznacza to wzrost na poziomie 16% w skali 7 dni i ok. 3% w ciągu 24h. Tak wysokie kwoty to efekt ostatnich dobrych wiadomości o zatwierdzeniu ETF futures BTC i stricte bitcoinowych ETF.
Czytaj więcej