Indie zakochały się w kryptowalutach. Gigantyczny wzrost inwestycji

Choć nie brak w mediach komentarzy krytycznych wobec kryptowalut, inwestorzy w dalszym ciągu są bardzo gorąco zainteresowani lokowaniem w nich pieniędzy. W Indiach zainteresowanie tą formą inwestycji w ciągu jednego roku poszybowało w górę o tysiące procent.

Indyjscy inwestorzy nie mają zamiaru rezygnować z inwestowania pieniędzy w kryptowaluty. Zdania nie zmieniają nawet pomimo coraz większej presji regulacyjnej ze strony banku centralnego. Firma chainalysis sprawdziła, w jaki sposób w tym kraju kształtowało się zainteresowanie kryptowalutami w ostatnim czasie.

Wzrost o niemal 20 tys. procent

Jak się okazuje, w skali zaledwie ostatniego roku, inwestowanie w kryptowaluty stało się niesamowicie popularne w Indiach. Nastąpił tu wzrost aż o 19 900 procent! Oznacza to, że wartość zainwestowanych pieniędzy wzrosła z 200 milionów do niemal 40 miliardów dolarów – informuje Bloomberg.

Co ciekawe, tak wielki wzrost nastąpił pomimo braku pewności regulacyjnej. Niejednokrotnie już Bank Centralny groził nałożeniem zakazy na kryptowaluty – przypomina serwis bitcoin.pl.

Inwestują głównie młodzi

Wspomniana firma Chainalysis podaje też, że jeśli chodzi o wiek inwestorów, sytuacja wygląda podobnie do reszty krajów. Największe zainteresowanie kryptowalutami przejawiają osoby w wieku od 18 do 35 lat. Ich zdaniem jest to prostsze od inwestowania chociażby w złoto.

W kwestii zysków z inwestycji w najpopularniejszą kryptowalutę na świecie, Indie znajdują się na 18 miejscu spośród 25 najlepszych narodów.

Za: bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

A jednak! Marvel wkroczy do świata NFT

Następny wpis

USA: Kryptowalutami można już opłacić składkę ubezpieczeniową

Powiązane wpisy