Sprzedane! Wirtualna działka poszła na aukcji za prawie milion dolarów

Sfinalizowano kolejną transakcję na rynku NFT, której kwota niejedną osobę może przyprawić o zawrót głowy. „Kawałek” wirtualnej ziemi został sprzedany za prawie milion dolarów.
NFT. Sprzedano wirtualną działkę za milion dolarów

Przedmiotem aukcji była działka wirtualnej ziemi w grze Decentraland, która oparta jest na technologii blockchain. Szczęśliwym nabywcą tokenu LAND jest firma, która zajmuje się cyfrowym inwestowaniem w nieruchomości. Republic Realm za wspomnianą cyfrową działkę musi zapłacić dokładnie 913 228,20 dolarów.

Rekordowa transakcja

Zakup tokena to rekordowo wysoka transakcja w tej dziedzinie. Za tak ogromne pieniądze można kupić nie tylko działkę, ale i luksusowy dom w realnym świecie. Cena działki we wspomnianej grze Decentraland to 1,3 miliona MANA. Jest to rodzima kryptowaluta funkcjonująca na tej platformie.

Kawałek wirtualnej ziemi składa się z 259 pojedynczych działek. Łącznie stanowią one mniej więcej 16 akrów cyfrowej ziemi – informuje serwis pl.investing.com. Mamy zatem do czynienia z najdroższą sprzedażą w Decentraland.

Ceny są coraz wyższe

Do tej pory rekord należał do projektu blockchain Boson Protocol. Za działkę firma zapłaciła wówczas 704 tysiące dolarów. W tym miejscu ma powstać wirtualne centrum handlowe, gdzie użytkownicy będą mogli kupować aktywa cyfrowe i wymieniać je na dobra z prawdziwego świata.

Wspomniana gra Decentraland oparta na blockchainie jest miejscem, w którym użytkownicy mogą się chwalić chociażby sztuką NFT czy nieruchomościami lub ubraniami.

Za: pl.investing.com

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Kanada: Wypłata dla koszykarzy w formie Bitcoinów

Następny wpis

Mila Kunis idzie z duchem czasu. Stworzyła własne NFT

Powiązane wpisy