Autorzy filmu “Charlie bit my finger” sprzedali oryginalne wideo za prawie 3 mln złotych

Pamiętacie słynny film „Charlie bit my finger”? Oryginał tego nagrania został sprzedany za, bagatela, 760 tysięcy dolarów. To kolejny dowód na rosnącą popularność sprzedawania oryginału internetowej twórczości w formie tokenów NFT.

Film „Charlie bit my finger” był swego czasu jednym z najpopularniejszych w sieci. Widzimy na nim trzyletniego Harry’ego Daviesa-Carra i jego rocznego brata, Charliego. W pewnym momencie młodszy z braci gryzie starszego w palec, po czym ten wypowiada tytułowe zdanie „Charlie bit my finger” (Charlie ugryzł mnie w palec).

Film obejrzano prawie 900 mln razy

Od 2007 roku, kiedy materiał zamieszczono w serwisie YouTube, do dzisiaj wideo zostało obejrzane aż 882 miliony razy. Niedługo oryginalne nagranie zniknie z YouTube. Właściciele filmu zobowiązali się do tego po sfinalizowaniu transakcji.

Aukcja wystartowała 22 maja i dzień później wideo zostało sprzedane za ogromną kwotę 760 tysięcy dolarów. Wideo w formie tokena NFT sprzedane zostało za pośrednictwem Original Protocol. To wirtualna giełda, która zajmuje się właśnie sprzedażą takich tokenów.

Kupujący otrzyma jednak od rodziny nie tylko sam oryginał nagrania w formie wspomnianego tokena. Dołączone będzie bonusowe wideo – parodia nagrania, w której również wezmą udział wspomniani bracia. Obaj są teraz nastolatkami.

Co rodzina zrobi z zarobionymi pieniędzmi?

Ojciec chłopców przyznaje, że dzięki filmowi jego rodzinie udało się sporo zarobić. Teraz z kolei zapewnia, że część zarobionej na tokenie NFT kwoty przekazana zostanie na działania przeciwdziałające negatywnemu wpływowi produkcji kryptowalut na środowisko.

Jak relacjonuje serwis businessinsider, pozostała część zarobionych na sprzedaży filmu pieniędzy przeznaczona będzie na edukację bohaterów nagrania.

Za: Businessinsider.com.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny wpis

Pół miliona dolarów za słynny mem “Disaster Girl”

Powiązane wpisy