Inwestowanie w kryptowaluty – czy jest opłacalne?

inwestowanie w kryptowaluty

Kryptowaluty na przestrzeni ostatniej dekady zyskały sporą popularność. Poszczególne w nich znajdują się w kręgu zainteresowania inwestorów. Nic dziwnego, że wiele osób, w dużej mierze skuszona możliwością sporego zarobku, pragnie ulokować swój kapitał właśnie w formie wirtualnej waluty. Jednak ci, którzy nie mają doświadczenia z tego rodzaju transakcjami, często pozostają sceptycznie nastawieni. Tym bardziej, jeśli nie mieli okazji skorzystać z giełdy w ogóle. Na początek z pewnością warto odpowiedzieć, czym tak właściwie są kryptowaluty.

Kryptowaluty-co to takiego?

Dla wielu osób zagadnienie to jest w dalszym ciągu zagadką. W końcu kryptowaluty i najpopularniejsze wśród nich bitcoiny nie posiadają fizycznej postaci. I to jest ich podstawowa różnica w zestawieniu z tradycyjnymi walutami. Oczywiście, we współczesnym świecie dokonuje się szeregu transakcji bezgotówkowych za pomocą Bliku, przelewów przez Internet, czy płatności kartą. Jednak w dowolnym momencie pieniądze, które zgromadzone są na koncie, można wybrać z bankomatu lub w banku, czyli mieć do nich dostęp w postaci fizycznej, jak banknoty, czy monety. Bitcoin natomiast jest rodzajem kodu informatycznego. Każdy bitcoin posiada indywidualny kod, dzięki czemu nie może być podrobiony.

Jak zarabiać na bitcoinach?

Jest to możliwe na dwa sposoby. Z pewnością osoby, które co nieco szukały informacji na temat kryptowalut, dotarły do pojęcia takiego, jak kopanie bitcoina. Co właściwie oznacza? Mówiąc w sposób ogólny, możliwe jest wydobycie bitcoina przy pomocy wysokiej jakości sprzętu komputerowego. Przede wszystkim urządzenie musi mieć ogromne moce przerobowe, by być w stanie w krótkim czasie rozwiązać skomplikowane zadania matematyczne, a nagrodą jest oczywiście bitcoin. By nieco ostudzić zapał osób, które zastanawiają się, czy mogą samodzielnie wykopać bitcoina-niestety, ale aby było to możliwe, potrzebnych jest przynajmniej kilka, wysokiej jakości urządzeń, które tworzą spójną sieć. Oczywiście, im bardziej rozbudowana sieć, tym większe prawdopodobieństwo powodzenia w kopaniu bitcoina.

Drugim, bardziej dostępnym sposobem jest handel tą kryptowalutą. Czyli jej kupno oraz sprzedaż. Z uwagi na wysokie ceny bitcoina, które co prawda ulegają zmianie, jednak utrzymują się obecnie na poziomie kilkunastu tysięcy złotych, dla niektórych inwestycja ta może przekraczać budżet. Dlatego warto rozważyć wzięcie pożyczki na ten cel, którą w łatwy sposób można uzyskać na https://www.saverium.pl/artykuly/kredyt-gotowkowy-bez-zaswiadczen-online/.

Jednak, czy to dobry pomysł, by zadłużać się na poczet inwestycji? Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, iż kryptowaluty coraz częściej się akceptowalnym środkiem płatniczym. A to oznacza, iż kapitał w postaci gotówki lokuje się po prostu w innym źródle, które dodatkowo jest w stanie przynieść dochód, zależnie od notowań na giełdzie kryptowalut. Oczywiście istotnym czynnikiem jest tutaj zarówno cierpliwość, jak i też baczna obserwacja tego, jaki aktualnie kurs wykazuje dana kryptowaluta.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
inwestowanie w bitcoin

Inwestowanie w BTC

Następny wpis
Zakup samochodu za pieniądze z kryptowalut

Zakup samochodu za pieniądze z kryptowalut – co warto wiedzieć?

Powiązane wpisy