Co zrobić z ciepłem wyprodukowanym przez koparkę kryptowalut? Można na przykład stworzyć… jacuzzi!

Dla każdego, kto słyszał o koparkach kryptowalut nie jest tajemnicą, że zużywają one mnóstwo prądu i generują przy tym wiele ciepła. Okazuje się, że można je w ciekawy sposób spożytkować. Pewien właściciel jednej z koparek stworzył jacuzzi, które jest ogrzewane właśnie dzięki temu urządzeniu.

Jesse Peltan zaprezentował swój wynalazek w jednym z wpisów opublikowanych na Twitterze. Nazwał go SPA-256 HotTub. Choć powstało niemal rok temu, wpis zyskał popularność niedawno, po tym jak zareagował na niego Elon Musk.

Na wynalazek zareagował sam Elon Musk

Szef Tesli wynalazek ocenił jednym słowem: „nice” (nieźle!). To jednak wystarczyło, aby o wynalazku zaczęło pisać wiele osób. Zaledwie dzień wcześniej Elon Musk mówiąc o wydobywaniu Dogecoina stwierdził właśnie, że energia cieplna wytwarzana przez koparki powinna być wykorzystywana w podobnym celu.

Jak informuje serwis gry-online.pl, koparka nie tylko pozwala na ogrzewanie wody w jacuzzi. Jej właściciel postarał się, aby zsynchronizować ją też z asystentem Alexa. Dzięki temu możliwe stało się sterowanie całym wynalazkiem poprzez komendy głosowe.

Podgrzewanie wody przyszłością koparek kryptowalut?

Być może za jakiś czas dowiemy się o powstaniu technologii pozwalającej na podgrzewanie także większej ilości wody dzięki koparkom kryptowalut. Szczególnie, że jak widać zainteresowany takim pomysłem jest Elon Musk, który słynie z wcielania w życie nowoczesnych rozwiązań.

Za: Gry-online.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Dynamo Kijów wprowadza bilety w NFT

Następny wpis

Bitcoin znów traci po wpisie Elona Muska

Powiązane wpisy