Inwestowanie w BTC

inwestowanie w bitcoin

Inwestowanie w Bitcoina to temat, który pojawia się coraz częściej. Mieliśmy już gotówkę, mieliśmy karty kredytowe, a teraz pieniądze, które nie posiadają żadnej postaci- kryptowaluty z bitcoinem na czele.

Czy warto zaczynać inwestować w bitcoina?


To, co nowe często odstrasza, jednak niekoniecznie słusznie. Kryptowaluty, to temat, który pojawia się ostatnio praktycznie na każdym kroku. Nic dziwnego, skoro umożliwia tak proste zarobienie pieniędzy. Każdy, kto choć trochę “liznął” tematu bitcoina wie, że czym więcej osób z niego korzysta, tym większą wartość posiada. To trochę jak z prawem popytu i podaży. Łatwo można to dostrzec kiedy jakiś kraj publicznie ogłasza, że akceptuje kryptowaluty, wtedy automatycznie ich wskaźnik pędzi ku górze, i oczywiście vice versa, kiedy gdzieś wystąpią jakieś zgrzyty zapowiadające niechęć do tej nowej waluty, wskaźniki spadają. Bitcoin, istnieje już ponad dekadę i od tego czasu ciągle jego wartość rośnie. Korzystają z niego miliony ludzi na całym świecie, co oznacza, że zyskał już jakąś renomę i stał się solidną marką. Odpowiedź na pytanie, czy warto inwestować w bitcoina wydawać więc mogłaby się oczywista. Tak, warto, za długo już istnieje i niesie ze sobą zbyt wiele korzyści, aby mógł w ciągu jednego dnia spaść dramatycznie. Więcej nawet, świat idzie w kierunku nowoczesności, tak więc jego wartość powinna, według wszelkich możliwych praw, wzrastać. 

Jak zacząć inwestować w bitcoina?


Sposobów na rozpoczęcie inwestycji jest kilka. Najprostszym z nich jest znalezienie odpowiedniej giełdy kryptowalut i zakup na niej interesującej daną osobę ilości. Przy wyborze owej platformy warto zwrócić uwagę na to jak długo ona funkcjonuje, wiąże się to z pewnością wypłacalności. Im starsza giełda, im opinie lepsze, tym pewniejsze będzie ulokowanie pieniędzy przeznaczonych na inwestycje. 
Drugim sposobem jest sprzedaż czegoś, za wymienioną wyżej kryptowalutę. Bitcoin rozwinął się do tego poziomu, że nie trzeba już kupować za niego tylko innych kryptowalut, ale można zakupić nawet zwykłą pizzę. Tak więc to kolejny powód do opłacalności inwestowania w tę kryptowalutę.

Bitcoin na tle innych inwestycji


Jak można było przeczytać przed momentem świat pędzi w stronę nowoczesności. To jest fakt, którego nikt nie zdoła podważyć. Bitcoin zaś to zdecydowanie nowoczesny wynalazek. Nakładając na siebie obie te informacje i dodając do tego wcześniej wspomniane prawo popytu i podaży, inwestycja w bitcoin jest inwestycją opłacalną. Warto przytoczyć tutaj kurs tej kryptowaluty w momencie jej powstania, a mianowicie 1309 BTC za jednego dolara. W dniu pisania tego artykułu kurs “nieco” się zmienił i wynosi ponad 35.000 USD za jednego bitcoina. Nietrudno policzyć, że wydając dolara w 2009 roku, dziś mielibyśmy ich ponad 45 milionów. Nic nigdy nie przynosiło, ani pewnie nie przyniesie takich zysków czy to mieszkania, czy ziemia. 

Bitcoin szansą na lepszą przyszłość


Inwestowanie w bitcoina zdecydowanie sprawdziłoby się jako możliwość dorobienia się własnego domu, czy chociażby wyprawienia wesela, które też sporo kosztuje. Odkładając miesięcznie, chociażby sto złotych na ten cel, po kilku latach uzbierać by się mogła całkiem pokaźna suma, która przyczyniłaby się do spełnienia niejednego celu życiowego. Szczególnie u osób, które planują większe wydatki takie jak organizację ślubu czy wesela (przeczytaj więcej na LovelyWedding.pl). Dodatkowo cały czas istnieje również możliwość handlowania tą walutą, wymieniając ją na USD gdy jej wartość spada i ponowny jej zakup gdy wartość rośnie. Żadna lokata w banku nie byłaby w stanie zapewnić takiego oprocentowania, jakiego daje bitcoin. Kurs ku nowoczesności, zdecydowanie można nazwać kursem ku łatwiejszemu zarabianiu pieniędzy i ku bardziej opłacalnym inwestycjom niż te, które znane były kilkanaście, albo kilkadziesiąt lat temu. Podsumowując więc, tak warto inwestować w bitcoina, który jest prawdopodobnie przyszłością walutową całego świata, ze względu na swoją innowacyjność, unikalność i wygodę w użytkowaniu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Czym dokładnie cyfrowe waluty różnią się od NFT oraz dlaczego niewymienne tokeny wchodzą na giełdy kryptowalut?

Następny wpis
inwestowanie w kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty – czy jest opłacalne?

Powiązane wpisy